Landmark Announces Winter Honor Roll

Landmark Announces Winter Honor Roll

TOWSON, Md. – The Landmark announced its 2017-18 Winter Academic Honor Roll selections today, with 351 student-athletes receiving recognition. The Honor Roll recognizes all winter student athletes who have reached sophomore standing with a cumulative GPA of 3.20 or higher.

Of the 351 student-athletes recognized this winter, 126 are repeat honorees having been awarded in a previous year. A remarkable 57 seniors have been named to the Honor Roll all three years they have been eligible. Over 30 honorees were named to their respective all-conference teams this winter, while eight were announced as Athletes of the Year.

The Honor Roll marks the second academic accolades awarded by the conference this winter. The Landmark will announce the Senior Scholar athletes later this month.

Catholic
Name Class Sport   Hometown
Alex Braziel So. Men's Swimming & Diving Eugene, Ore.
Alex Filiault So. Women's Indoor Track & Field Summit, N.J.
Andre Mitchell Jr. Men's Basketball   Conshohocken, N.J.
Andrea Galeano * Jr. Women's Indoor Track & Field Bridgeport, Conn.
Becky Chominski Sr. Women's Indoor Track & Field Wallingford, Pa.
Billy Barnes *^ Sr. Men's Basketball   Williamsburg, Va.
Brian Aberle So. Men's Swimming & Diving Newton, N.C.
Brooke Krajewski * Sr. Women's Swimming & Diving Mahwah, N.J.
Carly Ann Baluarte Jr. Women's Indoor Track & Field Ambler, Pa.
Cosmo Pirozzi So. Men's Indoor Track & Field Elmer, N.J.
Daniel Lawrey So. Men's Swimming & Diving Havertown, Pa.
Daniel McInerney * Jr. Men's Swimming & Diving Annapolis, Md.
Eileen McAlonan *^ Sr. Women's Indoor Track & Field Alloway, N.J.
Elizabeth Glover So. Women's Indoor Track & Field Simsbury, Conn.
Emily Earley So. Women's Swimming & Diving Perkasie, Pa.
Emily Messina * Jr. Women's Swimming & Diving New Hope, Pa.
Emily O'Connor * Jr. Women's Basketball   Maplewood, N.J.
Emily Snyder So. Women's Indoor Track & Field Auburn, Va.
Emily Tighe So. Women's Swimming & Diving Sparta, N.J.
Erin McNulty *^ Sr. Women's Indoor Track & Field Silver Lake, Ohio
George Isaacs So. Men's Swimming & Diving Louisville, Ky.
Grace Boras So. Women's Indoor Track & Field Asburn, Va.
Isabella Laccetti So. Women's Swimming & Diving Allentown, Pa.
Jacquelyn Bouvier So. Women's Swimming & Diving Ipswich, Mass.
Jason Geter *^ Sr. Men's Basketball   Trenton, N.J.
Jimmy Golaszewski* Jr. Men's Basketball   Massapequa Park, N.Y.
Joseph LaPointe So. Men's Indoor Track & Field Ellicott, Md.
Joseph McAlonan So. Men's Indoor Track & Field Alloway, N.J.
Justine Piraino *^ Sr. Women's Indoor Track & Field Aston Pa.
Kallie Farley * Jr. Women's Swimming & Diving Mendota Heights, Minn.
Kevin Budd * Jr. Men's Swimming & Diving Florham Park, N.J.
Kevin Kuchler * Jr. Men's Indoor Track & Field North Brunswick, N.J.
Kiera Lyons Sr. Women's Indoor Track & Field Harwood, Md.
Luke Nicholson So. Men's Swimming & Diving Spring, Texas
Mackenzie Earley Jr. Women's Swimming & Diving Northport, N.Y.
Madeline Strokis So. Women's Indoor Track & Field Damascus, Md.
Madison Amann *^ Sr. Women's Swimming & Diving Cooperburg, Pa.
Mary Funk Jr. Women's Indoor Track & Field Gaithersburg, Md.
Mary Margaret Deedrick * Jr. Women's Swimming & Diving Tampa, Fla.
Marykate Higley So. Women's Indoor Track & Field Wilmington, Del.
Megan Stafford So. Women's Basketball   Northfield, N.J.
Michael Corado * Jr. Men's Indoor Track & Field Hershey, Pa.
Michael Taylor *^ Gr. Men's Indoor Track & Field Lake View, N.Y.
Mollie Reynolds So. Women's Basketball   Havertown, Pa.
Patrick Jones *^ Sr. Men's Swimming & Diving Hagerstown, Md.
Pippa Rogers * Jr. Women's Swimming & Diving New Mark, Md.
Riley Hawblitzel * Sr. Women's Swimming & Diving San Diego, Calif.
Ryan Powers *^ Sr. Men's Swimming & Diving Wenham, Mass.
Sam Cowan *^ Sr. Women's Basketball   Bedford, Mass.
Sarah Diamond So. Women's Indoor Track & Field Smityville, N.Y.
Sarah O'Neill * Jr. Women's Basketball   Verona, N.J.
Theresa Matula * Jr. Women's Indoor Track & Field Springfield, Va.
Valerie Sander * Jr. Women's Swimming & Diving Newton Square, Pa.
Will Chester So. Men's Swimming & Diving Warwick, N.Y.
William Turner *^ Sr. Men's Basketball   Johnstown, N.Y.

 

Drew
Name Class Sport Hometown
Alli Keith Sr. Women's Swimming Sanbornthon, N.H.
Aly Axman So. Women's Basketball Baltimore, Md.
Chatham Studer Jr. Men's Basketball Redding, Conn.
Crystal Caragine* Sr. Women's Swimming Cape Girardeu, Mo.
Darius Reiter * Jr. Men's Basketball Littleton, Colo.
Hailey Stine * Jr. Women's Basketball Annandale, N.J.
Jack Mahoney So. Men's Swimming Erie, Pa.
Jamie Riffel So. Women's Swimming New Providence, N.J.
Jenny Stein *^ Sr. Women's Swimming Calabasas, Calif.
Kate Circus So. Women's Swimming Mount Laurel, N.J.
Lisa Cappiello So. Women's Basketball Staten Island, N.Y.
Mack Fox * Jr. Men's Swimming Randolph, N.J.
Mal Vishwanath So. Women's Swimming Bangalore, India
Megan Cashin * Jr. Women's Swimming Franklin, Mass.
Michael Ma So. Men's Swimming Redwood City, Calif.
Michaela Keegan *^ Sr. Women's Basketball Mendham, N.J.
Nate Aldrich * Jr. Men's Basketball Franklinville, N.J.
Ryan Underwood So. Men's Swimming Etters, Pa.
Sarah Henig * Jr. Women's Basketball Belmar, N.J.
Shehab Marzouk So. Men's Swimming Bayonne, N.J.
Stephanie Cushman So. Women's Swimming Brick, N.J.
Elizabethtown
Name Year Sport Hometown
Abby Beyer * Jr. Women's Basketball Collegeville, Pa.
Abby Drumheller * Jr. Women's Track & Field Danville, Pa.
Alexa Feduchak Sr. Women's Track & Field Blakely, Pa.
Alyssa Taylor Sr. Women's Track & Field Ellicott City, Md.
Ashleigh Denault So. Women's Track & Field Simsbury, Conn.
Brad Vasilik *^ Sr. Men's Track & Field Laurys Station, Pa.
Brenna McNamee *^ Sr. Women's Track & Field Downingtown, Pa.
Brianna Kreiss * Jr. Women's Track & Field Newark, Del.
Carly Allport * Jr. Women's Track & Field Quarryville, Pa.
Cheryl Errichetti * Jr. Women's Swimming Cherry Hill, N.J.
Christian Villarosa * Sr. Men's Track & Field Knoxville, Md.
Christopher Myers So. Men's Track & Field Lancaster, Pa.
Connor Moffatt So. Men's Basketball Mountville, Pa.
Connor Pavlik So. Men's Track & Field Manheim, Pa.
Courtney Gelb So. Women's Track & Field Schnecksville, Pa.
Darren Labenberg * Jr. Men's Track & Field Emmaus, Pa.
David Foery * Sr. Men's Swimming York, Pa.
Derek Bosworth So. Men's Track & Field Annville, Pa.
Dru Schneider * Sr. Women's Swimming Spring City, Pa.
Emily Nelson Jr. Women's Track & Field Mechanicsburg, Pa.
Emma Hoesman *^ Sr. Women's Basketball Ellicott City, Md.
Erika Cole * Jr. Women's Swimming Fairport, N.Y.
Erin Doherty So. Women's Track & Field Audubon, Pa.
Ethan DuBois So. Men's Basketball Manahawkin, N.J.
Gina Feeney * Jr. Women's Track & Field Wappingers Falls, N.Y.
Jenny Welch Sr. Women's Basketball North Potomac, Md.
JJ Teal So. Men's Track & Field Media, Pa.
Jordan Sobolesky So. Women's Track & Field New Castle, Del.
Karly Deam *^ Sr. Women's Track & Field Moorestown, N.J.
Kelsey Bentz * Sr. Women's Track & Field Camp Hill, Pa.
Kelsey Brady *^ Sr. Women's Track & Field Churchville, Pa.
Lia Chak *^ Sr. Women's Track & Field Holland, Pa.
Liam Coverdale So. Men's Track & Field Cherry Hill, N.J.
Liz Driver Jr. Women's Track & Field Darlington, Md.
Lydia Lawson So. Women's Basketball Mountain Top, Pa.
Malcolm Sykes So. Men's Track & Field Parkville, Md.
Maria Anderson *^ Sr. Women's Track & Field Newark, Del.
Matt Pysher *^ Sr. Men's Track & Field Bangor, Pa.
Megan Anderson * Sr. Women's Swimming Coopersburg, Pa.
Molly Templin * Sr. Women's Swimming Elkins Park, Pa.
Natalie Nye So. Women's Track & Field Shippensburg, Pa.
Nick Petrella * Jr. Men's Swimming Red Lion, Pa.
Nick Winch * Jr. Men's Track & Field Walkersville, Md.
Paiton Kelly So. Women's Track & Field Elkton, Md.
Ryan Rippeon So. Men's Track & Field Westminster, Md.
Ryan Turco So. Men's Basketball Lawrenceville, N.J.
Sam Hirshberg * Jr. Men's Swimming Hummelstown, Pa.
Samuel Gerstenbacher So. Men's Track & Field Pittsgrove, N.J.
Sara Lingo So. Women's Swimming Milford, Del.
Sarah Helt So. Women's Swimming Red Lion, Pa.
Tommy Fitzgerald *^ Sr. Men's Track & Field Glenmoore, Pa.
Tommy Kuhn Jr. Men's Swimming Pitman, N.J.
Tyler Ronayne * Jr. Men's Track & Field West Chester, Pa.

 

Goucher
Name Class Sport   Hometown
Alexis Regopoulos *^ Sr. Women's Swimming   Fitchburg, Mass.
Camilla Civiello So. Women's Swimming   North Yamouth, Maine
Darby Bauer So. Men's Indoor Track & Field   Perkiomenville, Pa.
Gabe Ceribelli Jr. Men's Basketball   Monkton, Md.
Gabby Blazek So. Women's Indoor Track   New Orleans, La.
Hannah Brogan * Sr. Women's Indoor Track   Chatham, N.J.
Ian Furst Sr. Men' Swimming   North Reading, Mass.
Ivelisse Rivera Sr. Women's Swimming   Staten Island, N.Y.
Justin Berger So. Men's Basketball   Flemington, N.J.
Katherine Thompson Sr. Women's Indoor Track   Littlestown, Pa
Kathryn Shannon So. Women's Swimming   Thousand Oaks, Ca.
Kerry Ellen Chun So. Women's Basketball   Honolulu, Hi.
Kyanna Cadwallader *^ Sr. Women's Swimming   Gainesville, Fl.
Luke Hall Sr. Men' Swimming   Gainesville, Fl.
Madeleine Chism So. Women's Swimming   Erie, Co.
Mikaela Smith So. Women's Swimming   Washington, D.C.
Molly Brenton *^ Sr. Women's Swimming   Lancaster, Pa.
Natalie Kent So. Women's Indoor Track   Media, Pa.
Nicole Ward * Jr. Women's Basketball   Tampa, Fl.
Nora Neely So. Women's Indoor Track   Bryn Mawr, Pa.
Rachel Kieffer *^ Sr. Women's Swimming   Granada Hils, Ca.
Zoe Brown * Jr. Women's Swimming   Portland, Or.

 

Juniata
Name Class Sport   Hometown
Alex Fontes So. Women's Swimming   Plymouth, Mass. 
Alexander Jones So. Men's Track & Field   Burlington, N.J. 
Andy Meci  * Jr. Men's Track & Field   Woodstock, N.Y. 
Azia Kalil So. Women's Track & Field   Methuen, Mass. 
Ben Martin *^ Sr. Men's Track & Field   New Holland, Pa. 
Bethany Spencer * Sr. Women's Basketball   York, Pa.
Brandon Martinazzi* Jr. Men's Basketball   Cresson, Pa. 
Dani Atkinson Sr. Women's Basketball   Lancaster, Pa.
Daniel Fernandez Jr. Men's Track & Field   Oxford, Pa.
Danielle Ochs So. Women's Swimming   Huntingdon, Pa. 
Emily Angeline *^ Sr. Women's Swimming   Harrisburg, Pa. 
Evan Ulrich Jr. Men's Track & Field   Homer, N.Y. 
Grace Alexander So. Women's Track & Field   Mifflinburg, Pa.
Jackson Hoch  So. Men's Swimming   Carlisle, Pa. 
Jake Holsopple  So. Men's Basketball   Holidaysburg, Pa. 
Julia Freimuth  So. Women's Track & Field   York, Pa.
Krista Peachey * Sr. Women's Swimming   Hummelstown, Pa.
Kylie Orndorf * Jr. Women's Track & Field   Milheim, Pa. 
Lucas Simpson Sr. Men's Track & Field   Silver Spring, Md. 
Marcus Lee *^ Sr. Men's Basketball   Carrolltown, Pa. 
Meadow Walshaw-Wertz So. Women's Track & Field   Sunbury, Pa. 
Meaghen Stewart  * Jr. Women's Track & Field   Greensburg, Pa. 
Peter D' Amico So. Men's Track & Field   Hummelstown, Pa.
Rachael Anstine *^ Sr. Women's Basketball   York, Pa.
Seth Brewer Sr. Men's Basketball   Lancaster, Pa.
Steph Waltersdorff So. Women's Basketball   York, Pa.
Veronica Cosmopolis So. Women's Basketball   Lima, Peru 
Vinnie Caroselli So. Men's Track & Field   Hershey, Pa. 

 

Marywood
Name Class Sport Hometown
Allison McCarthy *^ Sr. Women's Swimming & Diving Londonderry, N.H.
Andrea Pannoni So. Women's Swimming & Diving Oakville, Conn.
Blair Lehman Sr. Women's Swimming & Diving Carlisle, Pa.
Blake Burlingame Sr. Men's Swimming & Diving Towanda, Pa.
Chloe Wiggins So. Women's Swimming & Diving Kearney, N.J.
Courtney Paulus So. Women's Swimming & Diving Medford, N.J.
Courtney Snyder * Sr. Women's Swimming & Diving Williamsport, Pa.
Mary Cate Coyle * Jr. Women's Swimming & Diving Lansdale, Pa.
Mia Nardone * Jr. Women's Swimming & Diving Pittston, Pa.
Seychelle Duckworth * Jr. Women's Swimming & Diving Morrisville, Vt.
Shanna Carwell *^ Sr. Women's Swimming & Diving Macungie, Pa.

 

Moravian
Name Class Sport Hometown
Aaron Hofmann * Jr. Men's Indoor Track & Field Slatington, Pa.
Abby Strouse * Jr. Women's Indoor Track & Field Pen Argyl, Pa.
Alex Tursi Jr. Men's Indoor Track & Field Sewell, N.J.
Alyssa Limbaugh * Jr. Women's Indoor Track & Field Centre Hall, Pa.
Amari Schooler * Jr. Women's Indoor Track & Field Hopatcong, N.J.
Ariana Caiati * Jr. Women's Basketball Hellertown, Pa.
Beth Ann Davies Sr. Women's Indoor Track & Field Quakertown, Pa.
Brooke Santy So. Women's Basketball Easton, Pa.
C.J. Barnes So. Men's Basketball Egg Harbor Township, N.J.
Camille McPherson *^ Gr. Women's Basketball West Orange, N.J.
Carly Danoski So. Women's Indoor Track & Field Clarks Summit, Pa.
Carly Thorpe *^ Sr. Women's Indoor Track & Field Waymart, Pa.
Casie Cronk *^ Sr. Women's Indoor Track & Field Quakertown, Pa.
Christine Neu So. Women's Basketball Middlesex, N.J.
Danielle Tomko * Jr. Women's Indoor Track & Field Frenchtown, N.J.
Gavin Kemery So. Men's Indoor Track & Field Slatington, Pa.
Gregory Jaindl So. Men's Indoor Track & Field Macungie, Pa.
Jen Cella * Sr. Women's Basketball Emerson, N.J.
John Spirk * Jr. Men's Indoor Track & Field Bethlehem, Pa.
Jonathan Anthony * Jr. Men's Indoor Track & Field Palmerton, Pa.
Jordan Luciano Jr. Women's Indoor Track & Field Easton, Pa.
Joshua Toth Sr. Men's Indoor Track & Field Pottstown, Pa.
Karlie Brogan So. Women's Basketball Franklin Lakes, N.J.
Katie Mayer So. Women's Indoor Track & Field Mount Arlington, N.J.
Kirsten Lebo *^ Sr. Women's Indoor Track & Field Womelsdorf, Pa.
Maddie Capuano So. Women's Basketball Bethlehem, Pa.
Maggie Heft *^ Sr. Women's Indoor Track & Field Springfield City, Pa.
Marlee Hornbaker So. Women's Indoor Track & Field Belvidere, N.J.
Meghan Lazarchak So. Women's Indoor Track & Field Nazareth, Pa.
Melissa Cheong *^ Sr. Women's Indoor Track & Field Bushkill, Pa.
Michael Kopach *^ Sr. Men's Indoor Track & Field Nazareth, Pa.
Michael Martino So. Men's Basketball Roseto, Pa.
Nadine Ewald So. Women's Basketball Allentown, Pa.
Nick Casazza * Jr. Men's Basketball Honesdale, Pa.
Rachel Mikols So. Women's Indoor Track & Field Germansville, Pa.
Ryan Harper So. Men's Indoor Track & Field Audubon, N.J.
Shayne McNally So. Women's Indoor Track & Field Wall, N.J.
Trista Cunningham *^ Sr. Women's Basketball Orefield, Pa.
Tyler Bergsma * Jr. Men's Indoor Track & Field Lake Ariel, Pa.
Woodrow Battle * Jr. Men's Indoor Track & Field Stroudsburg, Pa.

 

Scranton
Name Class Sport   Hometown
Alex Koutsoubis Sr. Women's Swimming & Diving   Monroe Township, N.J.
Alexa Cardella So. Women's Track & Field   Staten Island, N.Y.
Alexander Rigione * Jr. Men's Swimming & Diving   Fairfield, Conn.
Amanda Kinback So. Women's Track & Field   Factoryville, Pa.
Amy Kaiser So. Women's Track & Field   Downingtown, Pa.
Andrew Charway Jr. Men's Track & Field   Newark, N.J.
Anne Gormley So. Women's Swimming & Diving   Havertown, Pa.
Bevin Walker So. Women's Track & Field   Wyckoff, N.J.
Bridgette Mann * Jr. Women's Basketball   Canadensis, Pa.
Caroline Banas So. Women's Track & Field   Dallas, Pa.
Christopher Whalen * Jr. Men's Swimming & Diving   West Islip, N.Y.
Claire Mason * Jr. Women's Swimming & Diving   Livingston, Conn.
Daniel Muenkel * Jr. Men's Swimming & Diving   Fishkill, N.Y.
Danny Doolan So. Men's Basketball   Basking Ridge, N.J.
Drew Schankweiler *^ Sr. Men's Basketball   Mechanicsburg, Pa.
Emily Burns So. Women's Track & Field   Middletown, N.J.
Emily Carr Jr. Women's Track & Field   Elmhurst Township, Pa.
Emily Sheehan So. Women's Basketball   Dunmore, Pa.
Emma Ilseman * Jr. Women's Swimming & Diving   Naperville, Ill.
Eric Bartlett So. Men's Track & Field   Sayville, N.Y.
Erica Westlake * Sr. Women's Swimming & Diving   West Chester, Pa.
Erin Bandurick So. Women's Track & Field   New Hope, Pa.
Grace Cieri So. Women's Swimming & Diving   Collegeville, Pa.
Hailey Kenyon So. Women's Swimming & Diving   Ringoes, N.J.
Hannah Tracy So. Women's Track & Field   Ramsey, N.J.
Jack Broderick So. Men's Track & Field   New Fairfield, Conn.
Jack Connelly * Jr. Men's Basketball   Ellington, Conn.
Jack Dreisback So. Men's Basketball   Allentown, Pa.
Jasmin Russo So. Women's Track & Field   Hamden, Conn.
Julia Gantz Jr. Women's Basketball   Havertown, Pa.
Julia Kitchen * Jr. Women's Swimming & Diving   Doylestown, Pa.
Julie Weismiller So. Women's Track & Field   Mahwah, N.J.
Kara Truskolawski * Sr. Women's Swimming & Diving   Kearny, N.J.
Katie Broderick *^ Sr. Women's Basketball   New Fairfield, Conn.
Katie Feehery *^ Sr. Women's Basketball   Media, Pa.
Kelly Lappin * Sr. Women's Swimming & Diving   Brookfield, Conn.
Kerryann Randall Sr. Women's Track & Field   Unionville, Conn.
Kevin Doolan *^ Sr. Men's Basketball   Basking Ridge, N.J.
Kyle DeVerna So. Men's Basketball   Rockville Centre, N.Y.
Laura Iobst So. Women's Swimming & Diving   Maywood, N.J.
Leandra Hylton Sr. Women's Track & Field   Middlefield, Conn.
Lucy Fulton * Jr. Women's Swimming & Diving   Wayne, Pa.
Maeve Potter * Sr. Women's Swimming & Diving   Southington, Conn.
Margaret Reynolds * Jr. Women's Swimming & Diving   Centerport, N.Y.
Mark Merli Jr. Men's Track & Field   Peckville, Pa.
Matt Barrett Jr. Men's Track & Field   Clarks Summit, Pa.
Maxwell Ford Jr. Men's Track & Field   Boonton, N.J.
Maxwell Greene So. Men's Track & Field   Brewster, N.Y.
Megan Hazelton Sr. Women's Track & Field   Peckville, Pa.
Michael Diana So. Men's Swimming & Diving   Somerset, N.J.
Michael Ramsthaler * Jr. Men's Swimming & Diving   Florham Park, N.J.
Michaela Farrell So. Women's Track & Field   Kirkwood, N.Y.
Mitch Cross * Sr. Men's Basketball   Marriottsville, Md.
Nathan Koziol So. Men's Swimming & Diving   Farmington, Conn.
Nicholas Peragine Sr. Men's Track & Field   Brooklyn, N.Y.
Nora Boussatta So. Women's Track & Field   Bloomfield, N.J.
Philip Capriglione So. Men's Track & Field   Scarsdale, N.Y.
Raquel Wasserman * Sr. Women's Swimming & Diving   Pound Ridge, N.Y.
Rebecca Bronfeld So. Women's Swimming & Diving   Oradell, N.J.
Rebecca Wagner * Sr. Women's Swimming & Diving   Maspeth, N.Y.
Richard Endico * Sr. Men's Swimming & Diving   Peekskill, N.Y.
Riva Kelly So. Women's Swimming & Diving   Bogota, N.J.
Ryan Vitkus So. Men's Basketball   Mahopac, N.Y.
Sofia Recupero So. Women's Basketball   Whitestone, N.Y.
Stephen Grunbok Jr. Men's Track & Field   Poughkeepsie, N.Y.
Susan Neggia * Jr. Women's Swimming & Diving   Fair Lawn, N.J.
Susannah Ilseman * Jr. Women's Swimming & Diving   Naperville, Ill.
Zachary Gutekunst So. Men's Track & Field   Ambler, Pa.

 

Susquehanna
Name Class Sport Hometown
Abby Crumrine So. Women's Swimming and Diving Beaver, Pa.
Alysa Davey-Bostic So. Women's Basketball Mansfield, Pa.
Bailey Trell * Jr. Women's Basketball Paxinos, Pa.
Bryan Colby So. Men's Swimming and Diving Schenectady, N.Y.
Caitlin Kelly So. Women's Swimming and Diving West Chester, Pa.
Cate Welch So. Women's Swimming and Diving Downington, Pa.
Chris Petraskie So. Men's Track and Field Shamokin, Pa.
Courtney Adams *^ Sr. Women's Basketball Hamilton, N.J.
Desiree Furbert *^ Sr. Women's Basketball Sicklerville, N.J.
Devon Niness * Jr. Women's Swimming and Diving Spring City, Pa.
Donavan Gayles So. Men's Track and Field Mount Olive, N.J.
Eric Pressler *^ Sr. Men's Track and Field Southampton, Pa.
Erin Reese So. Women's Track and Field  Lock Haven, Pa.
Erin Wetmore So. Women's Swimming and Diving Bethlehem, Pa.
Gustin Reynolds Sr. Men's Track and Field Honesdale, Pa.
Haley Timko * Jr. Women's Basketball Georgetown, Del.
Hannah Finton So. Women's Swimming and Diving State College, Pa.
Hannah Stauffer *^ Sr. Women's Track and Field  Middleburg, Pa.
Izzy Cieri *^ Sr. Women's Swimming and Diving Collegeville, Pa.
Jess Jozefiak * Sr. Women's Swimming and Diving Doylestown, Pa.
Jillian Batten Sr. Women's Track and Field  Harleysville, Pa.
Joann Butkus *^ Sr. Women's Swimming and Diving Barnesville, Pa.
John Long So. Men's Basketball Addisleigh Park, N.Y.
Jordan Harnum So. Men's Basketball Denver, Colo.
Katherine Mayer So. Women's Track and Field  Vienna, Va.
Kelly Weins So. Women's Swimming and Diving Chatham, N.J.
Kelsey Rogers So. Women's Track and Field  Coal Township, Pa.
Kirsten Hatton * Jr. Women's Track and Field  North Wales, Pa.
Krista White Jr. Women's Swimming and Diving Johnson, N.Y.
Maddy Toohey *^ Sr. Women's Swimming and Diving Oradell, N.J.
Maggie Palaski Jr. Women's Swimming and Diving Strudsburg, Pa.
Maggie Wilson So. Women's Basketball Lewistown, Pa.
Maya Khanna So. Women's Track and Field  Shamokin, Pa.
Megan Duck * Jr. Women's Swimming and Diving Madisonburg, Pa.
Megan McFadden *^ Sr. Women's Basketball Greenbrook, N.J.
Michelle Turnbach *^ Sr. Women's Track and Field  Downingtown, Pa.
Morgan O'Hara So. Women's Swimming and Diving Sugarloaf, Pa.
Rachel Sweger So. Women's Basketball Elizabethtown, Pa.
Rakee Cromwell * Jr. Men's Track and Field Philadelphia, Pa.
Robert Masters So. Men's Track and Field Lockhart, Texas
Ryan Bertsch *^ Sr. Men's Track and Field Pottsville, Pa.
Ryan Prater * Jr. Men's Swimming and Diving North Wales, Pa.
Ryan Straub-Fisher * Sr. Men's Track and Field Lykens, Pa.
Samantha Reed So. Women's Track and Field  Lewisburg, Pa.
Sammi D'Amico *^ Sr. Women's Swimming and Diving Middletown, Del.
Sarah Rinaldi * Jr. Women's Track and Field  Scarborough, Maine
Seth Callahan * Jr. Men's Basketball Hanover Twp., Pa.
Shane Sullivan So. Men's Swimming and Diving Lafayette Hill, Pa.
Tess Nichols *^ Sr. Women's Basketball Sykesville, Md.
Tyler Hoagland * Jr. Men's Basketball Mechanicsburg, Pa.
Xavier Brooks Sr. Men's Track and Field Philadelphia, Pa.
Zach Knecht So. Men's Basketball Parkland, Fla.

 

* 2016-17 Winter Academic Honor Roll
^2015-16 Winter Academic Honor Roll