Wed Jan 22
7:00 PM
Juniata
at Goucher
Wed Jan 22
7:00 PM
Elizabethtown
at Catholic
Wed Jan 22
7:00 PM
Moravian
at Drew
Wed Jan 22
7:00 PM
Susquehanna
at Scranton
Wed Jan 22
7:00 PM
Goucher
at Juniata
Wed Jan 22
7:00 PM
Catholic
at Elizabethtown
Wed Jan 22
7:00 PM
Drew
at Moravian
Wed Jan 22
7:00 PM
Scranton
at Susquehanna
Sat Jan 25
2:00 PM
Juniata
at Scranton
Sat Jan 25
2:00 PM
Catholic
at Susquehanna
Sat Jan 25
2:00 PM
Goucher
at Moravian
Sat Jan 25
2:00 PM
Elizabethtown
at Drew
Sat Jan 25
4:00 PM
Juniata
at Scranton
Sat Jan 25
4:00 PM
Catholic
at Susquehanna
Sat Jan 25
4:00 PM
Goucher
at Moravian
Sat Jan 25
4:00 PM
Elizabethtown
at Drew
Wed Jan 29
7:00 PM
Juniata
at Elizabethtown
Wed Jan 29
7:00 PM
Catholic
at Goucher
Wed Jan 29
7:00 PM
Susquehanna
at Moravian
Wed Jan 29
7:00 PM
Drew
at Scranton
Wed Jan 29
7:00 PM
Elizabethtown
at Juniata
Wed Jan 29
7:00 PM
Goucher
at Catholic
Wed Jan 29
7:00 PM
Moravian
at Susquehanna
Wed Jan 29
7:00 PM
Scranton
at Drew
Sat Feb 01
2:00 PM
Drew
at Juniata
Sat Feb 01
2:00 PM
Moravian
at Catholic
Sat Feb 01
2:00 PM
Scranton
at Elizabethtown
Sat Feb 01
2:00 PM
Susquehanna
at Goucher
Sat Feb 01
4:00 PM
Susquehanna
at Goucher
Sat Feb 01
4:00 PM
Drew
at Juniata
Sat Feb 01
4:00 PM
Moravian
at Catholic
Sat Feb 01
4:00 PM
Scranton
at Elizabethtown
No Event
No Event
No Event
View Full Schedule

2007-08 Indoor Track & Field All-Landmark Teams

MEN
Event First Team   Second Team
55 m Ozzie Brown
Moravian

Robert Shaffer
Moravian
200 m Ozzie Brown
Moravian
  Eric Woodruff
Moravian
400 m Josh Simpson
Susquehanna
  Jon Kunhardt
Susquehanna
800 m Paul Thistle
Susquehanna
  Tripp Rudolph
Juniata
1 mile Paul Thistle
Susquehanna
  Eric Hoover Juniata
5000 m Paul Thistle
Susquehanna

Matt Bailey
Juniata
55 mH Ozzie Brown
Moravian
  Brian Ross
Susquehanna
4x200 mR Brown/Bell/Shaffer/Woodruff
Moravian
  Simpson/Young/Howell/Ross
Susquehanna
4x400 mR Brown/Henrie/Woodruff/Jones
Moravian
Ade-Turton/Tenure/Ference/Rooney
Goucher
4x800 mR Hoover/Hoover/Rumery/Rudolph
Juniata

Brooks/Thistle/Steffen/Harahan
Susquehanna
DMR Bailey/Rudolph/Williams/Hoover
Juniata

Reinhart/Henrie/Tazik/Skutches
Moravian
High Jump Ozzie Brown
Moravian
  Mike Marr
Susquehanna
Pole Vault John Calvo
Susquehanna
  Bobby Eppleman
Susquehanna
Long Jump Ozzie Brown
Moravian
  Matt Booth
Juniata
Triple Jump Michael Blenk
Moravian
Matt Booth
Juniata
Shot Put Blair Maginnis
Moravian
  Vic Northern
Susquehanna
Weight Throw Blair Maginnis
Moravian
  Jerry Kane
Susquehanna

 

WOMEN
Event First Team   Second Team
55 m Rachel Beck Moravian

Sydni Wisniewski
Moravian
200 m Sydni Wisniewski Moravian

Rachel Beck
Moravian
400 m Sydni Wisniewski Moravian

Abby Montgomery Susquehanna
800 m Alycia Woodruff Susquehanna Kayla Teeling Moravian
1 mile Alycia Woodruff
Susquehanna

Kayla Teeling
Moravian
5000 m Alycia Woodruff Susquehanna

Jenna Hacket
Catholic
55 mH Jessica Posimo Moravian

Robin O'Hara
Susquehanna
4x200 mR Beck/Scott/Posimo/Wisniewski Moravian
  Hinson/DeGemmis/Reynolds/Johnson
Juniata
4x400 mR Beck/Chando/Posimo/Wisniewski
Moravian

Hinson/Majocha/Reynolds/Johnson
Juniata
4x800 mR Williams/Cronan/Shashaty/Ball
Catholic

Miller/Labert/Holden/Teeling
Moravian
DMR Cronan/Hacket/Williams/Shashaty Catholic

Foner/Solomon/Young/Fraley Coles
Goucher
High Jump Kelsey Buffenmyer
Juniata

Sarah Burkhardt
Susquehanna
Pole Vault Anna Heim
Moravian
Stephanie Varner
Juniata
Long Jump Jessica Posimo
Moravian

Kelsey Buffenmyer
Juniata
Triple Jump Jessica Posimo Moravian

Rachel Rigs
Moravian
Shot Put Megan Lamens
Juniata
Flora Robertson
Moravian
Weight Throw Flora Robertson
Moravian
Caitlin Anderson
Susquehanna