Wed Oct 23
3:00 PM
Susquehanna
at Penn St.-Harrisburg
Pink Out Game
Wed Oct 23
4:00 PM
Juniata
at Dickinson
Wed Oct 23
Cancelled
Moravian
at Marywood
Wed Oct 23
4:00 PM
Cabrini
at Susquehanna
Wed Oct 23
6:00 PM
Ursinus
at Catholic
Wed Oct 23
7:00 PM
Elizabethtown
at Swarthmore
Wed Oct 23
7:00 PM
Elizabethtown
at Juniata
Wed Oct 23
7:00 PM
Scranton
at Moravian
Wed Oct 23
7:00 PM
Goucher
at Catholic
Wed Oct 23
7:00 PM
Susquehanna
at Bloomsburg
Wed Oct 23
7:00 PM
Catholic
at Gettysburg
Wed Oct 23
7:00 PM
Moravian
at Elizabethtown
Wed Oct 23
7:00 PM
Scranton
at Drew
Wed Oct 23
7:00 PM
Juniata
at Susquehanna
Wed Oct 23
7:00 PM
Goucher
at Catholic
Fri Oct 25
Elizabethtown/Marywood (W)
at Lebanon Valley Invitational
Fri Oct 25
Drew
at Monmouth Tune-Up
Fri Oct 25
5:00 PM
Marywood
at Scranton
Fri Oct 25
7:00 PM
Franklin & Marshall
at Juniata
Wid Guisler Invitational
Fri Oct 25
7:00 PM
Goucher
at East. Mennonite
Sat Oct 26
Marywood (W)
at King's/Wilkes
Sat Oct 26
11:00 AM
Goucher
at Bridgewater (Va.)
Sat Oct 26
11:00 AM
Susquehanna
vs. Wis.-Whitewater
@ Atlanta, Ga. Emory Invitational
Sat Oct 26
11:00 AM
Hood
at Elizabethtown
Sat Oct 26
12:00 PM
Eastern
vs. Moravian
@ Annville, Pa.
Sat Oct 26
1:00 PM
Catholic
at Moravian
Sat Oct 26
1:00 PM
Scranton
at Susquehanna
Homecoming / Senior Day
Sat Oct 26
1:00 PM
Goucher
at Elizabethtown
Sat Oct 26
1:00 PM
DeSales
at Scranton
Sat Oct 26
1:00 PM
Arcadia
at Juniata
Wid Guisler Invitational
Sat Oct 26
1:00 PM
Moravian
at Catholic
Sat Oct 26
1:00 PM
Susquehanna
at Scranton
Sat Oct 26
1:00 PM
Juniata
at Drew
Sat Oct 26
1:00 PM
Elizabethtown
at Goucher
Sat Oct 26
2:00 PM
Moravian
at Lebanon Valley
Sat Oct 26
3:00 PM
Christendom
at Elizabethtown
Sat Oct 26
4:00 PM
St. Mary's (Ind.)
vs. Susquehanna
@ Atlanta, Ga. Emory Invitational
Sat Oct 26
4:00 PM
Moravian
at Catholic
Sat Oct 26
4:00 PM
Juniata
at Drew
Sat Oct 26
4:00 PM
Elizabethtown
at Goucher
Sat Oct 26
4:00 PM
Susquehanna
at Scranton
Sat Oct 26
4:30 PM
Drew
at Juniata
Sat Oct 26
5:00 PM
Hunter
at Scranton
Sat Oct 26
6:00 PM
Randolph-Macon
at Juniata
Wid Guisler Invitational
Sun Oct 27
11:00 AM
Susquehanna
vs. Roanoke
@ Atlanta, Ga. Emory Invitational
Sun Oct 27
1:30 PM
Susquehanna
at Emory
Emory Invitational
Mon Oct 28
Juniata/Susquehanna (M)
at Cabrini College Fall Invitational
Mon Oct 28
Juniata (W)
at Cabrini Fall Invitational
Tue Oct 29
6:00 PM
Notre Dame (Md.)
at Catholic
Tue Oct 29
6:00 PM
Goucher
at Gwynedd Mercy
Tue Oct 29
7:00 PM
Penn St.-Berks
at Moravian
Tue Oct 29
7:00 PM
FDU-Florham
at Drew
Wed Oct 30
4:30 PM
Rowan
at Elizabethtown
Wed Oct 30
Cancelled
Hartwick
at Moravian
Wed Oct 30
7:00 PM
Bryn Athyn
at Drew
Wed Oct 30
7:00 PM
Wash. & Jeff.
at Juniata
Wed Oct 30
7:00 PM
Scranton
at Vassar
Wed Oct 30
7:00 PM
Gallaudet
at Goucher
Wed Oct 30
7:00 PM
Arcadia
at Susquehanna
Senior Night
Wed Oct 30
7:00 PM
Moravian
at Elizabethtown
Wed Oct 30
7:00 PM
Misericordia
at Scranton
Wed Oct 30
7:00 PM
DeSales
at Moravian
Wed Oct 30
7:00 PM
Susquehanna
at Misericordia
Wed Oct 30
7:00 PM
Drew
at FDU-Florham
Fri Nov 01
7:00 PM
Scranton
at Stevenson
Sat Nov 02
All Teams
vs. Landmark Conference Cross Country Championship
@ Colmar Manor Park, Colmar Manor, Md.
Sat Nov 02
11:00 AM
Moravian
at Juniata
Landmark Conference Tri-Match
Sat Nov 02
12:00 PM
Elizabethtown
at Goucher
Sat Nov 02
1:00 PM
Moravian
at Goucher
Sat Nov 02
1:00 PM
Juniata
at Scranton
Sat Nov 02
1:00 PM
Susquehanna
at Drew
Sat Nov 02
1:00 PM
Scranton
at Juniata
Sat Nov 02
1:00 PM
Goucher
at Moravian
Sat Nov 02
1:00 PM
Catholic
at Elizabethtown
Sat Nov 02
1:00 PM
Drew
at Susquehanna
Senior Day
Sat Nov 02
1:30 PM
Catholic
vs. Susquehanna
@ Juniata
Sat Nov 02
2:30 PM
Scranton
vs. Elizabethtown
@ Goucher College
Sat Nov 02
4:00 PM
Catholic
vs. Moravian
@ Juniata
Sat Nov 02
4:00 PM
Goucher
at Moravian
Sat Nov 02
4:00 PM
Scranton
at Juniata
Sat Nov 02
4:00 PM
Catholic
at Elizabethtown
Sat Nov 02
4:00 PM
Drew
at Susquehanna
Senior Day
Sat Nov 02
5:00 PM
Scranton
at Goucher
Sat Nov 02
5:30 PM
Elizabethtown
at Catholic
Sat Nov 02
6:30 PM
Susquehanna
at Juniata
Landmark Conference Tri-Match
View Full Schedule

2008-09 Outdoor Track & Field All-Landmark Teams

MEN          
Event First Team   Second Team
100 m Eric Woodruff Moravian

Robert Shafer
Moravian
200 m Eric Woodruff Moravian

Warner Jones
Moravian
400 m Warner Jones Moravian

Joshua Simpson
Susquehanna
800 m Tim Murphy Moravian

Joe Zamadics
Susquehanna
1500 m Paul Thistle Susquehanna

Joe Zamadics
Susquehanna
5000 m Paul Thistle Susquehanna

Ceth Parker
Juniata
10000 m Luke Trama Susquehanna

Sam Williams
Juniata
110 mH Nate Tussey Moravian

Mike Blenk
Moravian
400 mH Nate Tussey Moravian
Michael Doster
Catholic
3000 mSC Paul Thistle Susquehanna

Robert Steffen
Susquehanna
4x100 Shafer/Woodruff/Rempe/Jones Moravian

Orzolek/Wilson/Koehler/Howell
Susquehanna
4x400 Woodruff/Skutches/Jones/Tussey Moravian

King/Wilson/Orzolek/Zamadics
Susquehanna
High Jump Graham Huber Susquehanna

Mike Blenk
Moravian
Pole Vault Timothy Layng Moravian

Alan Woods
Moravian
Long Jump Mike Blenk Moravian

Patrick Filamor
Juniata
Triple Jump Graham Huber Susquehanna

Mike Blenk
Moravian
Shot Put Blair Maginnis Moravian

Kyle Mazur
Juniata
Discus Blair Maginnis Moravian

John Mason
Catholic
Hammer Blair Maginnis Moravian

Ryan Johnson
Juniata
Javelin Dustin Drake Juniata

Kyle Mazur
Juniata
Decathlon Mike Blenk Moravian   William James Susquehanna

 

WOMEN          
Event First Team   Second Team
100 m Symonne Scott Moravian

Sydni Wisneiwski
Moravian
200 m Sydni Wisniewski Moravian
Jessica Posimo
Moravian
400 m Sydni Wisniewski Moravian

Amy Reynods
Juniata
800 m Hailey Neff Moravian

Remy Ball
Catholic
1500 m Alycia Woodruff Susquehanna

Laura Rupprecht
Juniata
5000 m Alycia Woodruff Susquehanna

Jenna Hackett
Catholic
10000 m Jenna Hackett Catholic

Kelly Williams
Moravian
100 mH Jessica Posimo Moravian

Shannon McEvoy
Moravian
400 mH Melissa Johnson Juniata

Anna Heim
Moravian
3000 mSC Alycia Woodruff Susquehanna

Kathryn Sacker
Catholic
4x100 Scott/Wisniewski/Posimo/Riggs Moravian

Kelly/Berry/DiMattia/Eggleton
Susquehanna
4x400 Neff/Heim/Posimo/Wisniewski Moravian Johnson/DeGemmis/Reynolds/Shuke
Juniata
High Jump Kelsey Buffenmyer Juniata
Erika Brown
Juniata
Pole Vault Anna Heim Moravian

Christine Kihm
Moravian
Long Jump Symonne Scott Moravian

Jessica Posimo
Moravian
Triple Jump Rachel Riggs Moravian

Jessica Posimo
Moravian
Shot Put Kelly Carioto Catholic Madeline Hals
Susquehanna
Discus Brittany Moses Moravian

Kelly Carioto
Catholic
Hammer Fora Robertson Moravian

Caitlin Anderson
Susquehanna
Javelin Mary King Moravian

Kristyn Ginter
Juniata
Heptathlon Kristin Kennedy Catholic   Rachel Won Catholic