Mon Oct 14
Catholic/Drew/Goucher/Moravian (M)
at Franklin & Marshall Invitational
Tue Oct 15
7:00 PM
Ursinus
at Scranton
Tue Oct 15
7:00 PM
Catholic
at Washington College
Tue Oct 15
7:00 PM
Haverford
at Drew
Wed Oct 16
7:00 PM
Susquehanna
at Juniata
Wed Oct 16
7:00 PM
Elizabethtown
at Moravian
Wed Oct 16
7:00 PM
Drew
at Scranton
Wed Oct 16
7:00 PM
Catholic
at Goucher
Wed Oct 16
7:00 PM
Susquehanna
at Scranton
Wed Oct 16
7:00 PM
Catholic
at Elizabethtown
Wed Oct 16
7:00 PM
Moravian
at Elizabethtown
Wed Oct 16
7:00 PM
Juniata
at Susquehanna
Wed Oct 16
7:00 PM
Goucher
at Catholic
Wed Oct 16
7:00 PM
Scranton
at Drew
Wed Oct 16
7:00 PM
Elizabethtown
at Lancaster Bible
Fri Oct 18
4:00 PM
Rutgers-Camden
at Drew
Fri Oct 18
7:00 PM
Elizabethtown
at Messiah
Fri Oct 18
7:00 PM
Juniata
at Wesleyan (Conn.)
Fri Oct 18
8:00 PM
Catholic
vs. St. John Fisher
@ Stevens New Jersey Challenge
Sat Oct 19
Elizabethtown/Goucher/Juniata/Scranton/Susquehanna (W)
vs. Landmark Conference Fall Preview
Two-Day Event
Sat Oct 19
Goucher
at 13th Annual Hood College Open
Sat Oct 19
Catholic/Elizabethtown/Moravian/Scranton/Susquehanna
vs. Inter-Regional Border Battle
@ Logan Township, NJ (DREAM Park)
Sat Oct 19
Drew
at St. Joseph's Invitational
Sat Oct 19
Juniata
at Gettysburg Invitational
Sat Oct 19
9:00 AM
Drew
at King's (Pa.)
Sat Oct 19
9:00 AM
Cabrini
vs. Drew
@ Wilkes-Barre, PA
Sat Oct 19
9:00 AM
Drew
at King's (Pa.)
Sat Oct 19
9:00 AM
Cabrini
vs. Drew
@ Wilkes-Barre, PA
Sat Oct 19
11:00 AM
Juniata
vs. Johnson & Wales (RI)
@ Middletown, Conn.
Sat Oct 19
11:00 AM
Catholic
at Stevens
New Jersey Challenge
Sat Oct 19
12:00 PM
Scranton
vs. Northwestern (Minn.)
@ North Jersey Challenge @ Kean University
Sat Oct 19
1:00 PM
Moravian
at Drew
Sat Oct 19
1:00 PM
Elizabethtown
at Scranton
Sat Oct 19
1:00 PM
Susquehanna
at Goucher
Sat Oct 19
1:00 PM
Juniata
vs. Trinity (Conn.)
@ Wesleyan Wesleyan Invitational
Sat Oct 19
1:00 PM
Catholic
vs. Hamilton
@ Stevens New Jersey Challenge
Sat Oct 19
1:00 PM
Alvernia
at Goucher
Sat Oct 19
1:00 PM
Scranton
at Elizabethtown
Sat Oct 19
1:00 PM
Catholic
at Juniata
Sat Oct 19
1:00 PM
Goucher
at Susquehanna
Sat Oct 19
2:00 PM
Scranton
vs. Hunter
@ North Jersey Challenge @ Kean University
Sat Oct 19
2:00 PM
Susquehanna
vs. Swarthmore
@ Baltimore, Md.
Sat Oct 19
4:00 PM
Susquehanna
at Johns Hopkins
Sat Oct 19
4:00 PM
Catholic
at Juniata
Sat Oct 19
4:00 PM
Goucher
at Susquehanna
Sat Oct 19
4:00 PM
Drew
at Moravian
Sat Oct 19
4:30 PM
Scranton
at Elizabethtown
Sat Oct 19
5:30 PM
Juniata
at Catholic
Sat Oct 19
7:00 PM
Drew
at Moravian
Mon Oct 21
Elizabethtown/Susquehanna (M)
at Lebanon Valley College Invitational
Tue Oct 22
3:30 PM
Elizabethtown
at McDaniel
Tue Oct 22
7:00 PM
Penn College
at Juniata
Tue Oct 22
7:30 PM
Centenary (N.J.)
at Drew
Wed Oct 23
3:00 PM
Susquehanna
at Penn St.-Harrisburg
Pink Out Game
Wed Oct 23
4:00 PM
Juniata
at Dickinson
Wed Oct 23
4:00 PM
Moravian
at Marywood
Wed Oct 23
4:00 PM
Cabrini
at Susquehanna
Wed Oct 23
6:00 PM
Ursinus
at Catholic
Wed Oct 23
7:00 PM
Elizabethtown
at Swarthmore
Wed Oct 23
7:00 PM
Elizabethtown
at Juniata
Wed Oct 23
7:00 PM
Scranton
at Moravian
Wed Oct 23
7:00 PM
Goucher
at Catholic
Wed Oct 23
7:00 PM
Susquehanna
at Bloomsburg
Wed Oct 23
7:00 PM
Catholic
at Gettysburg
Wed Oct 23
7:00 PM
Moravian
at Elizabethtown
Wed Oct 23
7:00 PM
Scranton
at Drew
Wed Oct 23
7:00 PM
Juniata
at Susquehanna
Wed Oct 23
7:00 PM
Goucher
at Catholic
Fri Oct 25
Elizabethtown/Marywood (W)
at Lebanon Valley Invitational
Fri Oct 25
Drew
at Monmouth Tune-Up
Fri Oct 25
5:00 PM
Marywood
at Scranton
Fri Oct 25
7:00 PM
Franklin & Marshall
at Juniata
Wid Guisler Invitational
Fri Oct 25
7:00 PM
Goucher
at East. Mennonite
Sat Oct 26
Marywood (W)
at King's/Wilkes
Sat Oct 26
11:00 AM
Goucher
at Bridgewater (Va.)
Sat Oct 26
11:00 AM
Susquehanna
vs. Wis.-Whitewater
@ Atlanta, Ga. Emory Invitational
Sat Oct 26
11:00 AM
Hood
at Elizabethtown
Sat Oct 26
12:00 PM
Eastern
vs. Moravian
@ Annville, Pa.
Sat Oct 26
1:00 PM
Catholic
at Moravian
Sat Oct 26
1:00 PM
Scranton
at Susquehanna
Homecoming / Senior Day
Sat Oct 26
1:00 PM
Goucher
at Elizabethtown
Sat Oct 26
1:00 PM
DeSales
at Scranton
Sat Oct 26
1:00 PM
Arcadia
at Juniata
Wid Guisler Invitational
Sat Oct 26
1:00 PM
Moravian
at Catholic
Sat Oct 26
1:00 PM
Susquehanna
at Scranton
Sat Oct 26
1:00 PM
Juniata
at Drew
Sat Oct 26
1:00 PM
Elizabethtown
at Goucher
Sat Oct 26
2:00 PM
Moravian
at Lebanon Valley
Sat Oct 26
3:00 PM
Christendom
at Elizabethtown
Sat Oct 26
4:00 PM
St. Mary's (Ind.)
vs. Susquehanna
@ Atlanta, Ga. Emory Invitational
Sat Oct 26
4:00 PM
Moravian
at Catholic
Sat Oct 26
4:00 PM
Juniata
at Drew
Sat Oct 26
4:00 PM
Elizabethtown
at Goucher
Sat Oct 26
4:00 PM
Susquehanna
at Scranton
Sat Oct 26
4:30 PM
Drew
at Juniata
Sat Oct 26
5:00 PM
Hunter
at Scranton
Sat Oct 26
6:00 PM
Randolph-Macon
at Juniata
Wid Guisler Invitational
Sun Oct 27
11:00 AM
Susquehanna
vs. Roanoke
@ Atlanta, Ga. Emory Invitational
Sun Oct 27
1:30 PM
Susquehanna
at Emory
Emory Invitational
No Event
View Full Schedule

2011-12 Indoor Track & Field All-Landmark Teams

MEN
Event First Team   Second Team
60 m William Evans III Goucher

Aaron McCoy
Juniata
200 m Chris Cook USMMA

Kyle D'Angelo
Moravian
400 m Tomas Sanchez USMMA

Troy Browne Goucher
800 m Steve Ambrosi Moravian

Brendon Albaugh
Susquehanna
1 mile Donald Noble Moravian

Joe Zamadics
Susquehanna
5000 m Donald Noble Moravian

Joey Negreann
Goucher
60 mH Nicco Dalpiaz Moravian
Tyler Mandley
Juniata
4x200 mR Layng/Dorsa/Wirfel/D'Angelo Moravian

Coatsworth/Karass/McDaniel/McGann
USMMA
4x400 mR Karass/Shelest/Sanchez/Young USMMA

Erford/King/Scholl/Wilson
Susquehanna
4x800 mR Zamadics/Caulfield/Albaugh/Iovoli Susquehanna

Baxter/McGowan/Megeff/Swan
USMMA
DMR Manta/Byrum/Browne/Negreann Goucher

Klena/Parker/Robinson/Stephens
Juniata
High Jump Jonathan Heberling Moravian

Doug Falk
Goucher
Pole Vault Timothy Layng Moravian

Nicco Dalpiaz
Moravian
Long Jump Chris Cook USMMA

Kristopher Joint
Moravian
Triple Jump Kristopher Joint Moravian

Travis King
Moravian
Shot Put Ken Schetroma Susquehanna
Edward Logan
USMMA
Weight Throw Ken Schetroma Susquehanna

Sean Brubraker
Catholic

 

WOMEN
Event First Team   Second Team
60 m Lisa Williamson
Moravian

Destiny Phillips
Goucher
200 m Brielle Sutter
Moravian
  Lisa Williamson Moravian
400 m Brielle Sutter Moravian

Lisa Williamson
Moravian
800 m Laura Alleva Susquehanna

Kristina Ruggiero
Moravian
1 mile Laura Kinley Catholic

Shannon Galvin
Susquehanna
5000 m Camelia Mayfield Catholic

Katrina Woods
Juniata
60 mH Destiny Phillips Goucher

Angela Shaffer
Juniata
4x200 mR Reifsnyder/Kellon/Turner/Phillips Goucher

Hermick/Sermsuwan/Tefft/Toter
Susquehanna
4x400 mR Ruggiero/Redmond/Sutter/Williamson Moravian

Kellon/Phillips/Reifsnyder/Weber
Goucher
4x800 mR Linders/McHale/Storch/Galvin Susquehanna

Docal/Hotz/Peretti/Rayfield
Catholic
DMR Mayfield/Hotz/Docal/Rayfield Catholic

Biggers/Moiles/Walker/Zidanic
Goucher
High Jump Erika Brown Juniata

Angela Shaffer
Juniata
Pole Vault Abigail Schaffer Moravian

Allison Vanek
Moravian
Long Jump Micah Leonard Moravian

Kristin Stam
Susquehanna
Triple Jump Micah Leonard
Moravian

Kristin Stam
Susquehanna
Shot Put Kelly Carioto
Catholic

Cameron Weaver
Susquehanna
Weight Throw Jessica Ranck Susquehanna

Tara Mulligan
USMMA